Камерън Нори поддържа живи надеждите на британците на Откритото първенство на Австралия с най-добрия си резултат в турнири от Големия шлем
The Mirror | 2024-01-20 | 12:45:50

Камерън Нори постигна най-добрата си победа в турнири от Големия шлем, достигайки за първи път четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Нори никога не е побеждавал играч, класиран толкова високо, колкото световния номер 11 Каспер Рууд на голям турнир и е загубил и трите предишни мача срещу норвежеца, който е трикратен финалист от Шлема.

Но, развявайки отново знамето сам за Великобритания на сингъл, 28-годишният играч игра целенасочено и смело, за да спечели победа с 6-4 6-7 (7) 6-4 6-3.

Обикновено известен като мелница на базовата линия, Нори влезе в мрежата 56 пъти по време на състезанието и победи 63 победители.

Предвид повода, това е една от най-добрите победи в кариерата му и той каза: „Така е специално. Просто поддържах наистина добро ниво през целия мач.

„Работих много усилено извън сезона, опитвайки се да бъда малко по-агресивен. Успях да се освободя в мача и наистина се пуснах.“

Нори падна далеч от изключително високия стандарт, който беше поставил от 2021 г. през втората половина на миналия сезон, и призна, че се чувства малко изгорял.

Но двуседмична почивка преди финалите за Купа Дейвис и ободряваща предварителна -сезонът, разходките в заснежените френски планини близо до базата му в Монте-Карло и работата с нов помощник-треньор в лицето на Стивън Хъс, го изпратиха в 2024 г. в добро настроение.

Победата над Алекс Де Минаур в Юнайтед Купата беше силен старт и той надгради това тук, издържайки поставения си номер 19 благодарение на трудното завръщане във втория кръг срещу Джулио Цепиери.

Той знаеше, че трябва да направи нещо различно срещу Рууд от предишните им срещи и бързо стана ясно, че иска да форсира темпото срещу един от най-солидните играчи в базовата линия.

Той гледаше да влиза в мрежата възможно най-често, докато хвърляше дропшотове и къси ъгли към накарайте опонента си да гадае.

Форхендът на Рууд е страхотно оръжие и Нори се насочи направо към бекхенда му, което незабавно донесе дивиденти с пробив за 2-1.

Британският номер едно имаше да копае дълбоко, за да задържи предимството си, излизайки от дупка при 0-40 в шестия гейм и спасявайки нова точка за пробив при 5-4, преди да сервира.

Рууд беше по-добрият играч в втори сет – Нори отново се възстанови от 0-40 при 1-2 – като норвежецът едва се сблъскваше с какъвто и да е натиск при сервис.

Тайбрекът обаче трябваше да бъде на Нори, но той пропусна на косъм бекхенд линията при 6-4 и Рууд спаси още един сетпойнт със страхотен сервис, преди да спечели втората си възможност с ас.

Задържането на един сет трябва да е било дразнещо за Нори, а Рууд изглеждаше овладя мача, когато най-накрая оползотвори деветата си точка за пробив, за да поведе с 3-2.

Въпреки това, Нори направи обратен удар, а Рууд внезапно беше подложен на натиск при подаването си.

Британският номер едно се приближаваше към мрежата при почти всяка точка и той създаде сетпойнт при 5-4, като го взе, когато Рууд вкара бекхенд.

11-ият поставен също беше изиграл пет- сетер във втория рунд, но битката сякаш се изчерпа от него в началото на четвъртия и въпреки че успя да форсира точка за пробив при 2-4, Нори отново имаше отговора.